بهترین غذاها برای مبارزه با سرطان

مصرف برخی مواد غذائی می تواند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد. به صورت ویژه، غذاهایی که حاوی ترکیبات طبیعی هستند، خواص ضد سرطانی قوی دارند.

سیب یکی از میوه های مفید با خواص ضد سرطانی است که به جلوگیری از التهاب، بیماری های قلبی-عروقی و عفونت کمک می کند. سیب همچنین حاوی پلی فنول های طبیعی است که مصرف روزی یک عدد از آن، خطر ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد.

یک مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۸، نشان داد که فلورین سیب به طور قابل توجهی رشد سلول های سرطانی پستان را مهار کرده و در عین حال، سلول های طبیعی را تحت تأثیر قرار نمی دهد. توت ها نیز غنی از ویتامین ها، مواد معدنی و الیاف رژیمی بوده و به دلیل خواص آنتی اکسیدانی، علیه سلول های سرطانی مفید هستند.

براساس یکی از مطالعات اخیر، تمشک باعث کاهش خطر سرطان روده بزرگ می شود. کلم بروکلی و گل کلم نیز دسته دیگری از مواد غذائی هستند که ترکیب سولفورفان موجود در آن ها دارای خواص ضد سرطانی است. علاوه بر مواد غذائی نام برده، هویج نیز حاوی مقادیر زیادی بتا کاروتن بوده و می تواند در مبارزه با سرطان مفید باشد.

براساس مطالعات، مصرف هویج می تواند خطر ابتلا به سرطان معده را تا ۲۶ درصد کاهش دهد. ماهی هایی مانند قزل آلا نیز منابع غنی از ویتامین B، پتاسیم و اسیدهای چرب امگا ۳ بوده و براساس مطالعات، می توانند خطر ابتلا به سرطان کولورکتال را تا ۵۳ درصد کاهش دهند.

آجیل ها هم ترکیبات دیگری با خواص ضدسرطانی هستند. حبوبات نیز با محتوای بالای فیبر خود در کاهش خطر ابتلا به سرطان مفیدند. بنابراین، اتخاذ یک رژیم غذائی مناسب می تواند خطر ابتلا به سرطان را تا حد زیادی کاهش دهد.

Foods to fight cancer

منبع:

Eske, Jamie. “The best cancer-fighting foods.” Medical News Today. MediLexicon, Intl., 15 Jan. 2019.