میوه های با میران قند پایین

همه میوه ها حاوی قند هستند، اگر چه محتوای قند آن ها متفاوت است. هرچند قند میوه ها معمولاً مضر نیست اما افراد باید در مصرف میوه هایی مانند موز و انبه که قند بیشتری دارند، دقت کنند. افرادی که به دنبال مصرف مقدار کمتر قند هستند، می توانند به راحتی و با کنترل رژیم غذایی، به این هدف دست یابند. میوه های با قند پایین می توانند فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز فرد را فراهم کنند. توت فرنگی یکی از میوه های با فیبر بالا و قند پایین بوده و همچنین منبع خوبی از ویتامین C است. هلو نیز اگر چه طعم شیرینی دارد، اما میزان قند آن پایین است.

تمشک آبی میوه دیگری است که علاوه بر داشتن قند پایین، منبع خوبی از آنتی اکسیدان هاست. لیمو و پرتقال نیز میزان قند پایینی داشته و در عین حال سطح ویتامین Cآن ها بالاست. گریپ فروت هم قند پایینی دارد. آووکادو نیز تقریباً بدون قند بوده و منبع مناسبی از چربی های سالم و فیبر است. استفاده از این میوه ها در رزیم غذایی روزانه، علاوه بر کاهش خطر ابتلا به سرطان و سایر بیماری ها، تأمین ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر مورد نیاز، در از دست دادن وزن یا حفظ وزن سالم نیز مؤثر است.

انجمن سرطان آمریکا توصیه می کند که هر فرد روزانه حدود دو و نیم فنجان میوه و سبزی مصرف کند. مصرف انواع میوه های خشک همراه با چای، به صورت مخلوط با ماست، مخلوط با آب مانند لیمو با آب، همراه با سالاد و …، علاوه بر تأمین فیبر و انرژی، در کاهش وزن، کنترل قند و پیشگیری از دیابت تقش مؤثری دارد.

Fruit with low sugar content

منبع:

Tom Seymour. ” Eight low-sugar fruits” Medical News Today. MediLexicon, Intl 18 November 2017.

فهرست