مزایای سلامتی ذرت

مصرف سبزیجات یکی از ساده ترین راه ها برای بهبود سلامت است. سبزیجات حاوی ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر بوده و مزایای زیادی دارند. در ادامه، به برخی از سالم ترین سبزیجات اشاره می کنیم.

اسفناج یکی از سالم ترین سبزیجات است که غنی از آهن بوده و یک منبع عالی از کلسیم، ویتامین ها، آهن و آنتی اکسیدان هاست. اسفناج در عین حال، کالری کمی دارد. این سبزی مفید در تقویت استخوان ها، تأمین انرژی، خون سازی، تقویت عملکرد عضلات و اعصاب، تنظیم فشار خون و حفظ سلامت قلب نقش دارد.

کلم بروکلی نیز سبزی دیگری با مقدار فراوان ویتامین K و ویتامین C است. کلم بروکلی همچنین حاوی سولفورفان است که خطر ابتلا به برخی سرطان ها مانند سرطان پستان را کاهش می دهد. نخود فرنگی نیز منبع خوبی از پروتئین های گیاهی بوده و محتوای فیبر آن در تنظیم حرکات روده و حفظ سلامت دستگاه گوارش مفید است.

سبزی مفید دیگر چغندر است که به کاهش فشار خون، کاهش قند خون و حفظ سلامت قلب کمک می کند. هویج نیز حاوی ویتامین A بوده و در کاهش خطر ابتلا به سرطان مؤثر است. از دیگر سبزیجات مفید می توان به گوجه فرنگی اشاره کرد. گوجه فرنگی داراری آنتی اکسیدان لیکوپن، ویتامین C و پتاسیم بوده و در کاهش خطر سرطان هایی مانند پروستات و همچنین حفظ سلامت قلب و کاهش عوارض ناشی از افزایش سن مفید است.

به طور کلی، مصرف روزانه سبزیجات در حفظ سلامت قلب بسیار مؤثر بوده و خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.

منبع:

Leonard, Jayne. “What are the most healthful vegetables?.” Medical News Today. MediLexicon, Intl., 11 Oct. 2018.

فهرست