روش های طبیعی برای رشد مجدد مو

ریزش مو یکی از موارد مهم است که همه افراد در سراسر جهان ممکن است آن را تجربه کنند. مراقبت از مو بخش مهمی در پیشگیری از ریزش مو است. کمبود مواد مغذی متعدد، عوامل ارثی، افزایش سن و … ممکن است منجر به ریزش مو شوند. در حالی که ریزش مو در مردان شایع تر است، خانم ها نیز ممکن است دچار ریزش مو شوند. رنگ کردن مداوم مو سبب افزایش احتمال ریزش مو در خانم ها می شود.

با توجه به اهمیت رویش مو، همواره تحقیقات زیادی در این زمینه انجام می شود. روش های طبیعی مختلفی برای پیشگیری از ریزش مو یا بهبود رویش دوباره آن وجود دارد. یک مطالعه در ژاپن نشان داد که ماساژ پوست سر می تواند ضخامت مو را افزایش دهد محققان بر این باورند که این امر می تواند به افزایش جریان خون و تحریک مستقیم سلول ها کمک کند. تغذیه نیز عامل دیگری است که می تواند باعث تقویت مو و رشد مجدد آن شود. کمبود آهن یکی از علت های شناخته شده ریزش مو است.

افراد حساس از جمله مبتلایان به کمبود آهن و همچنین خانم های یائسه در معرض خطر کمبود آهن قرار داشته و باید توجه زیادی به میزان آهن دریافتی داشته باشند. روی نیز ماده غذایی دیگری است که افراد باید میزان کافی آن را دریافت کنند زیرا کمبود ید نیز می تواند سبب ریزش مو شود. کمبود اسیدهای چرب ضروری نیز ممکن است منجر به ریزش مو در پوست سر و ابرو شود.

علاوه بر آن، تحقیقات نشان داده اند که استرس نیز می تواند سبب ریزش مو شود. کاهش استرس به تقویت مو و رشد مجدد آن کمک می کند. علاوه بر موارد نام برده، یکسری درمان های خانگی نیز به رشد مجدد مو کمک می کنند. روغن نارگیل به طور گسترده ای برای درمان موهای آسیب دیده مورد استفاده قرار می گیرد. آلوئه ورا نیز با اثر بر فولیکول های مو سبب رشد مجدد آن ها می شود. علاوه بر آن، روغن رز ماری نیز باعث رشد دوباره مو میشود. البته، باید در نظر داشت که در برخی موارد ریزش مو ارثی بوده و با افزایش سن نیز ریزش مو بیشتر می شود.

hair-regrowth

منبع:

Tom Seymour. ” What are the options for natural hair regrowth?” Medical News Today. MediLexicon, Intl 26 November 2017.

فهرست