مصرف تستوسترون به جای جراحی کاهش وزن

یک مطالعه پس از ۱۱ سال بررسی و جمع آوری داده نشان می دهد که تزریق تستوسترون می تواند به عنوان یک درمان جدید برای چاقی در مردان مطرح باشد. نتایج نشان می دهد که نتایج درمان طولانی مدت تستوسترون همانند جراحی کاهش وزن بوده و البته، عوارض آن کمتر است. به عبارت دیگر، درمان طولانی مدت تستوسترون ممکن است به درمان مردان مبتلا به چاقی کمک کند.

براساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها(CDC)، بیش از ۴۲ درصد بزرگسالان در ایالات متحده درگیر چاقی هستند. چاقی با بیماری های مختلفی از جمله بیماری های قلبی و دیابت نوع ۲ ارتباط دارد. براساس یافته های جدید، چاقی همچنین ممکن است خطر ابتلا و شدت بیماری کوید ۱۹ را افزایش دهد. به همین دلیل، برخی دولت ها ترغیب شده اند تا در شرایط همه گیری کرونا، استراتژی های بهداشت عمومی جدیدی را برای تشویق افراد به کاهش وزن ایجاد کنند.با این حال، چاقی یک مسئله پیچیده است که همیشه افراد مختلفی درگیر آن هستند. داده هایی که اخیراً در کنگره مجازی چاقی اروپا ارائه شده، استفاده از تستوسترون درمانی برای درمان مردان چاق را پیشنهاد می کند. درمان طولانی مدت با تستوسترون، وزن بدن را به طور متوسط ۲۰٪کاهش می دهد.

در این مطالعه، میانگین سنی شرکت کنندگان ۵۷/۶۱ سال بود و تزریق به صورت هر ۳ ماه یکبار انجام شد. شاخص توده بدنی (BMI) در افرادی که تحت تستوسترون درمانی قرار گرفته بودند، به طور متوسط ۷٫۶ واحد کاهش یافت. به علاوه، در طی دوره درمان، مشکلات قلبی این افراد به طور قابل ملاحظه ای کاهش یافت. محققان امیدوارند این روش درمانی جدید بتواند به بهبود سلامت افراد جامعه کمک کند.

فهرست